Naši servisní technici odborně vyčistí Váš výměník tepla, topný systém, chladící systém a další zařízení. Chemické čištění přímo v místě instalace je možné pomocí našich mobilních jednotek na chemické čištění. 

Během provozu dochází k zanášení výměníků různými úsadami v závislosti na tipu protékajícího média. Nejčastějším důvodem je špatní kvalita vody v kombinaci s nevhodným tepelným režimem. Úsady, jejich tvorba i jejich odstraňování se liší podle aplikace.

Vodní kámen má výborné izolační vlastnosti – vrstva 1 mm snižuje účinnost výměníku tepla až o desítky procent.

Mědí pájené deskové výměníky tepla se díky své konstrukci nemohou čistit mechanicky a proto je při poklesu výkonu, nebo zvýšení tlakových ztrát nutné periodické čištění chemické. Pokud by totiž vlivem zanášení došlo k úplnému ucpání jednotlivých kanálů nebo dokonce celého výměníku, stane se nefunkčním a vyčistit ho již nebude možné.

Chemické čistění topné soustavy, neboli čištění topení, provádíme přímo u zákazníka s použitím ověřené organické chemie. Cirkulací chemie dosáhneme odstranění vápenatých usazenin, nánosů, korozních částic a kalů z topných soustav a radiátorů. Letité úsady snižují výkon a životnost celé otopné soustavy. V rámci naších bezplatných služeb provedeme kontrolu stavu Vašeho topného systému ZDARMA. Více informací o čištění topení zde..

Chemicky čistíme:

  • výměníky tepla (deskové, trubkové, chladiče, kondenzátory)
  • potrubní systémy (topné, chladící, hasící, vodovodní)
  • strojní technologie (lisovací formy, CNC, soustruhy, frézy)
  • pneumatické systémy od kompresorového oleje (železniční doprava)
  • solární systémy 

Chemické čištění na místě - CIPVyčištěný výměníkKapalina s rozpuštěnými nečistotyZnečištěný výměník