Enertainex s.r.o. poskytuje svým zákazníkům:

 

Servis tepelných výměníků, čerpadel a armatur

Kompletní servis tepelných výměníků: Alfa Laval, Fischer, GEA, Tranter, Swep, Sondex, APV, API S. B. (Sigma), Funke, Thermowave a další. Servis a prodej čerpadel: GRUNDFOS, WILO, SIGMA a další. Provádíme servis předávacích stanic, servis a prodej regulačních, uzavíracích a ostatních armatur.

Chemické čištění topných a chladících okruhů

Vodní kámen a jiné úsady, způsobují snižování účinnosti tepelných výměníků. Usazování je závislé na teplotě, rychlosti proudění a druhu protékajícího média. Postupem času mohou úsady způsobit zneprůchodnění tepelného výměníku, či části systému, v tomto stavu již nemusí být průtokové čištění účinné. chemické čištění systému, pochemické čištění topných systémů, před

Úsady tedy způsobují změnu proudění médií a dále působí jako izolující vrstva, která snižuje účinnost tepelných zařízení až o desítky procent. Se snižující účinností narůstá energetická náročnost a s ní spojené zvýšené provozní náklady.

Servis Enertainex s.r.o. nabízí zákazníkům pravidelné čištění tepelných výměníků pro udržení dlouhodobé účinnosti a životnosti zařízení.

  • čištění pájeného deskového výměníku
  • čištění celosvařovaného nerezového výměníku
  • čištění rozebíratelného tepelného výměníku
  • čištění suchého chladiče
  • čištění kotlů
  • čištění spirálového/šnekového výměníku
  • čištění forem
  • čištění olejových chladičů
  • čištění trubkových výměníků (chemicky, mokrou cestou, suchou cestou)

Neváhejte se na nás obrátit, vždy vám pomůžeme, či poradíme.

 

Chemické čištění dílů

Dle přání zákazníka provedeme chemické čištění různých dílů výrobních zařízení, potrubních systémů a nerezových desek.

 

Čištění tlakovou vodoučištění chladiče kogenerační jednotky v bioplynové stanici

U zákazníka, nebo v servisním centru rozebereme tepelný výměník či jiná zařízení a očistíme vysokotlakou horkou vodou. Díky profesionálnímu vybavení a dovednostem, jsme schopni zkrátit čas potřebný k očištění na minimum = zkrácení odstávky zařízení. Nabízíme například čištění suchých chladičů kogeneračních jednotek bioplynových stanic. Zanesené žebrování chladiče má výrazný vliv na celkovou účinnost chlazení.

 

Detekce těsností – LT

Měření netěsností a kontrola těsnosti speciálním plynem, včetně vystavení protokolu. 

Více o této metodě testování na TESTOVÁNÍ NETĚSNOSTÍ

UV defektoskopické testování

UV defektoskopie slouží k nedestruktivnímu testování (NDT) materiálu. Díky této metodě je možné nejen odhalení, ale především přesná lokalizace i těch nejmenších mikrotrhlin a netěsností. Netěsnost je odhalena průsakem spec. penetrační kapaliny, která je zvýrazněna pod UV lampou. Nejčastěji kontrolujeme neporušenost desek tepelných výměníků, těsnost nádrží, sil, tanků a jímek.

netěsnost, hledání netěsnosti UV defektoskopií

Svářečské práce

Opravy rámu tepelných výměníků a další svářečské práce.

 

Kontakt